EK BİLGİ:
  • Seans öncesinde, seans sırasında ve seans sonrasında hipnoz uzmanınızın önerilerini dikkate alın. Hipnoz uzmanınızın önerilerinin dışında olan davranışlar, hipnozun etkisini azaltabilir veya hipnozun etkisine tamamen engel olabilir.
  • Eğer hipnoz seansından sonra, anlam veremediğiniz semptomlar veya yoğun duygusal hisler dikkatinizi çekiyor ise, direk hipnoz uzmanınız ile irtibata geçiniz.
  •  Eğer hipnozun etkisi umduğunuz gibi gerçekleşmiyorsa, yeniden hipnoz uzmanınız ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi edinin.
  • lerleyen zamanlarda durumunuz hakkında daha fazla bilgiye veya hipnoz seansınızın yenilenmesine ihtiyaç duyarsanız, sizinle irtibata geçmeye hazırız.
  • İlerleyen seanslarda optimal çalışmak için, değişim prosedürünü bir kağıda yazılı olarak geçirmeniz tavsiye edilir. Hipnoz uzmanınız ile birlikte, süreç içerisinde konu hakkında günlük tutmanız mantıklı mı? Ve eğer mantıklıysa hangi hususları (gözlemleri, tecrübeler, vs.) not tutmanız gerektiğini karar alın.
  • Eğer yazılı olan bu maddelerin bazısına riayet etmemişseniz ve bunların hipnozun etkisini önleyebileceğini düşünerek endişe duyuyorsanız, lütfen hipnoz uzmanınız ile iletişime geçiniz. Duruma göre ek tedaviye gerek olup olmadığını teyit ediniz..
Hipnoz Hakkında Genel Bilgiler:
  • Hipnoz, çok fazla ve farklı seanslar içeren bir metod‘dur. Bu seanslar, uygulamarına göre birbirinden çok farklı olabilirler. Fakat her seans, belirlenen soruna göre en mantıklı ve en etkili yönteme göre belirlenmekte ve uygulanmaktadır.
  • Birçok danışan; televizyon, sosyal medya veya diğer basın yayın organlarında hipnoz hakkında haberler görmektedir. Ancak hipnoz uzmanının kendisine uyguladığı seansın televizyonda gördüğü gibi uygulanmadığında şaşırırlar. Bunun sebebi ise hipnoz uzmanı birçok konuyu birlikte ele alır ve şartları her danışan için ayrıca değerlendirirek sizin için en uygun yöntemi ve gidişatı seçer. Eğer hipnoz seansınızda size uygulanan yöntem ve seanslarınızın gidişatı hakkında sorularınız var ise, hipnoz uzmanınız ile irtibata geçiniz. Hipnoz uzmanınız sizin için en uygun olan yöntemi belirleyecektir ve seanslarınızın gidişatı hakkında gerekli ve yeterli açıklamayı size yapacaktır.
  • Birçok kişi hipnozu, televizyon ve internette yayınlanan ve şov maksadı ile yapılan hipnoz gösterileri ile tanımaktadır. Şov hipnozunun asıl amacı, şov hipnozu yapan kişinin oldukça güçlü olduğunu ve hipnozun şaşırtıcı şekilde heyecanlı olduğunu göstermektir. Ayrıca şov hipnozunda tedavi amaçlı hipnoz seanslarında, hiç kullanılmayan veya çok az kullanılan hipnoz yöntemleri kullanılmaktadır. Şov esnasında oluşan derin trans durumları, bilinci fazla yoğunlaştırarak bulandırır fakat şov dışında, uzun süreli etkilere sahip değildir. Tedavi amaçlı hipnozda ise bilinci daha az yoğunlaştıran translar kullanılır, bu durumda danışan seans içerisinde yaşanılanları algılar ve bu durum uzun süreli etki sağlamak ve sağlanan etkileri sağlamlaştırmak için daha uygundur.
  • Hipnoz seansı esnasında “bilinçsiz“ veya “bayılmamış“ halde olduğunuza şaşırmayınız. Hipnoz anında kullanılan trans durumlarında, yoğun bir gevşeme duygusunu ve aşamalı bir şekilde bilinçten uzaklaşım halini beraberinde algılayabilirsiniz. Bu trans durumları birçok hipnoz çalışmasında, bilinci çok fazla yoğunlaştırmaktan ve bulandırmaktan ziyade, hipnoz seansları için en uygun olanlarıdır ve daha derin ve uzun süreli etkilere sahiptir. Hipnoz uzmanınız sizin için en uygun trans durumunu seçecek ve uygulayacaktır.

Aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir, birebir görüşmek için uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.